Usługi specjalistyczne
Date - icon

31.03.2023

Read Time - icon

< 1

Mycie przeszkleń

Reading Time: < 1 minute Myć ściany działowe ze szkła to zadanie, z którym wiele osób ma problemy. O ile w przypadku standardowych ścian malowanych czy tapetowanych wystarczy zwykłe przetarcie wilgotną ściereczką, to w przypadku szklanych ścian wymaga to nieco więcej uwagi i staranności. W dzisiejszym artykule postaramy się podpowiedzieć, jak prawidłowo i bezpiecznie myć takie ściany. Przed rozpoczęciem czyszczenia … Continued

Reading Time: < 1 minute

Myć ściany działowe ze szkła to zadanie, z którym wiele osób ma problemy. O ile w przypadku standardowych ścian malowanych czy tapetowanych wystarczy zwykłe przetarcie wilgotną ściereczką, to w przypadku szklanych ścian wymaga to nieco więcej uwagi i staranności. W dzisiejszym artykule postaramy się podpowiedzieć, jak prawidłowo i bezpiecznie myć takie ściany.

  1. Zabezpiecz szklane ściany

Przed rozpoczęciem czyszczenia należy zadbać o bezpieczeństwo i zabezpieczyć szklane ściany. Szklane panele należy oznakować tak, aby nikt nie uderzył w nie przypadkiem, a także chronić pobliskie meble czy podłogę przed zachlapaniem wodą. Można użyć specjalnej taśmy malarskiej lub zwykłej folii malarskiej.

  1. Przygotuj odpowiednie narzędzia

Do mycia szklanych ścian należy użyć odpowiednich narzędzi, aby uniknąć zarysowań lub zniszczenia powierzchni. Na początek warto zaopatrzyć się w miękką ściereczkę z mikrofibry lub gąbkę z delikatnymi włóknami. Następnie przydadzą się płyny do mycia szklanych powierzchni oraz woda.

  1. Oczyść szklane ściany

Na początek należy usunąć z szklanych ścian kurze i pył. Można to zrobić za pomocą odkurzacza lub miękkiej ściereczki. Następnie należy przygotować roztwór wody z płynem do mycia szkła. Warto wybierać produkty dedykowane do mycia szklanych powierzchni, ponieważ nie zawierają one szkodliwych substancji chemicznych i nie pozostawiają smug na powierzchni.

Po przygotowaniu roztworu, należy zwilżyć nim ściereczkę lub gąbkę i delikatnie przetrzeć szklane ściany. W przypadku silniejszych zabrudzeń można użyć bardziej agresywnych preparatów lub zastosować specjalne narzędzia, takie jak gumka do usuwania zacieków.

  1. Odstawienie na bok

Po skończonym czyszczeniu należy poczekać aż szklane ściany wyschną, a następnie można zdemontować zabezpieczenia. Warto pamiętać, żeby po odstawieniu zabezpieczeń na bok, nikt nie uderzył w szklane ściany przypadkiem.

Podsumowując, mycie szklanych ścian działowych nie jest trudne, ale wymaga odrobiny uwagi i staranności. Przygotowanie odpowiednich narzędzi i zabezpieczenie powierzchni to klucz do dobrze wykonanej pracy.

Zobacz pozostałe artykuły

Poradnik dla domowych majsterkowiczów

Czytaj więcej Read more arrow

Pranie wykładzin i mebli tapicerowanych – kiedy warto i dlaczego?

Czytaj więcej Read more arrow

Zlecanie sprzątania mieszkań zewnętrznej firmie w całej Polsce – Zalety

Czytaj więcej Read more arrow
Newsletter - Decoration

Zapisz się do naszego żółtego newslettera i bądź na bieżąco